Destinace s celoročním zastoupením

AUSTRÁLIE / pobočka v Sydney

Věděli jste, že největší tenisový svátek na jižní polokouli - Australian Open - se poprvé konal v roce 1988? Návštěvnost se v posledních letech pohybuje nad hranicí 600 tis. diváků. Melbourne Park, kde se turnaj koná, se nachází přímo na břehu řeky Yarra River. Pokud toužíte zažít atmosféru této jedinečné sportovní události, kontaktujte nás, připravíme pro vás program a doporučíme místa s nejlepším výhledem za rozumné ceny.

Australie

NOVÝ ZÉLAND

Věděli jste, že Nový Zéland je zemí, kde den začíná jako první na světě? Žije zde desetkrát víc ovcí než lidí. Pobřeží lemuje 18200 km pláží, z toho je většina vystavena otevřenému moři, což z Nového Zélandu dělá ráj pro surfaře.

Novy Zeland

BALI / pobočka přímo na ostrově

Věděli jste, že místní řemeslná výroba je jednou z nejlepších na světě? Centrem řemeslné výroby je město Ubud, kde se nachází většina uměleckých dílen. Místní umělci pracují hlavně se dřevem, kamenem a pískovcem. Práce s látkami má zde také velmi dlouhou tradici - např. batikování.

Bali

INDONÉSIE / pobočka na Bali

Věděli jste, že v Indonésii, díky poloze, roste až 28 tis. druhů rostlin? Jen orchidejí zde najdete na 2500 druhů. V medicíně najde využití až 6000 druhů místních rostlin. Místní příroda patří od roku 2004 na seznam světového bohatství UNESCO.

Indonesie

VIETNAM / zástupci v Hanoji a Saigonu

Věděli jste, že místní kasina jsou vlastněná státem a přístup do nich mají pouze turisté? Vietnamci jsou velmi pověrčivý národ, všechny důležité události plánují s vždy s věštcem, který jim sdělí vhodné dny dle lunárního kalendáře. V národním parku Phong Nha naleznete největší jeskyni na světě - Hang Son Doong - která by pojala celý newyorský Manhattan i s mrakodrapy.

Vietnam

KAMBODŽA

Věděli jste že současný kambodžský král Norodom Sihamoni hovoří plynně česky? Od roku 1971 studoval v Praze tanec, hudbu a divadlo na AMU a žil zde do roku 1975.

Kambodza

SRÍ LANKA / pobočka v Colombu

Věděli jste, že Srí Lanka svou produkcí čaje přes 300 tis. tun ročně je čtvrtým největším producentem na světě? Název čaje stále odkazuje na původní název země - Cejlon.

Sri Lanka

MALEDIVY

Věděli jste, že Maledivy jsou nejplošší zemí na světě? Maximální převýšení je tu 2,5 metru. Písčité pláže a průzračné moře z Malediv dělají pravý ráj na zemi. Bohužel místní klima se velmi mění a hladina oceánu stoupá. Reálně hrozí, že mořská voda několik ostrovů zcela zaplaví. V roce 2009 prezident země Mohamed Nasheed svolal zasedání na dně oceánu, aby na tento problém upozornil - prezident a třináct jeho úředníků se připoutalo ke stolu s potápěčským vybavením a přispěli tak k publicitě této problematiky.

Maledivy

MAURICIUS

Věděli jste, že první lidé, kteří vkročili na Mauricius byli Portugalci? Oficiálním znakem Mauricia je nelétavý pták dodo, který se nevyskytuje nikde jinde na světě. Spisovatel Mark Twain popsal ostrov v jedné ze svých knih: „Nejprve Bůh stvořil Mauricius a pak teprve ráj. Ale ráj byla jen kopie…“

Mauricius

JAPONSKO / zástupci v Tokiu a Ósace

Jistě víte, že Japonci jsou považování za velmi pracovitý národ, ale věděli jste, že spánek během pracovní doby považují za absolutní oddanost svému zaměstnání? Je prý znakem toho, že člověk pracoval víc než na 100%, tedy do úplného vyčerpání. Kromě toho je Japonsko zároveň zemí nevídaných možností. Což dokazují místní farmáři, kterým se podařilo vypěstovat hranatý meloun.

Japonsko

MEXIKO / STŘEDNÍ AMERIKA / pobočka v Cancúnu

Věděli jste, že Mexiko je wrestlingová velmoc? Tento sport je zde velmi populární a každá akce přiláká až neuvěřitelně velké množství diváků. A věděli jste, že slovo čokoláda má původ právě v Mexiku? Pochází z aztéckého výrazu xocolātl, které má stejný význam. Do Evropy se čokoláda dostala v 16. století, dovezli ji sem Španělé a velmi rychle se stala oblíbenou. Mexičané si její chuť užívají a nebojí se s ní experimentovat. Čokoláda je například součástí místní omáčky - Mole Poblano.

Mexiko

USA

Věděli jste, že na Havajských ostrovech se nachází nejvyšší hora světa – Mauna Kea? Kdybyste ji totiž změřili ode dna oceánu, pak by svojí výškou 10 205 m bez problému překonala i Mount Everest! V USA se také nachází slavné Death Valley (Údolí smrti), které je nejsušším, nejteplejším a nejníže položeným místem v celé Severní Americe.

slide_08.jpg

SINGAPUR

V Singapuru není o výškové budovy nouze, ale věděli jste, že zde platí výškový limit? Vzhledem k malé rozloze města a stále vyšším stavbám musel být zaveden výškový limit pro budovy, aby nedošlo k omezení letadel přistávajících na místním letišti nebo nedaleké letecké základny. Budovy nesmí být vyšší než 280m. V současnosti existují tři budovy s výškou přesně 280m OUB Centre, OUB Plaza a Republic Plaza. A věděli jste, že od roku 2004 je v Singapuru zakázáno prodávat žvýkačky? Žvýkačky byly v minulosti problém, protože je lidé nechávali na nejrůznějších místech - výtahová tlačítka, klíčové dírky nebo na poštovních schránkách. Odhození žvýkačky na ulici se trestá velmi vysokou pokutou!

Singapur

HONG KONG

Věděli jste, že průměrná délka života v Hongkongu je tu jedna z nejvyšších na světě? U mužů 81 let a u žen 87 let. Je zde nejvyšší koncentrace restaurací na světě (na 300 lidí 1 restaurace). Otevřít si restauraci je pro místní prestižní záležitostí a profese kuchař je velmi populární. Platy se v tomto segmentu velmi vysoké a právě možná proto se objevují v některých restauracích např. roboti číšníci.

Hong Kong